Že šestič zapored nas je Lions klub Piramida iz Maribora povabil k sodelovanju na mednarodni natečaju Plakat miru, ki ga za Slovenijo organizira Lions klub Distrikt 129 Slovenija.

Letošnja tema je bila Bodočnost miru.

Na mednarodnem natečaju je sodelovalo 35 lions klubov iz Slovenije, ki so k sodelovanju povabili 117 osnovnih šol. Okoli 2200 otrok je bilo vpeto v projekt, izmed katerih je bilo izbranih 121 del, ki so zastopala svoje osnovne šole in lions klube. Izmed njih je strokovna žirija izbrala 24 najlepših plakatov v Sloveniji.

Našo šolo je na občinskem nivoju letos zastopalo devet učenk. Plakata Laure Lukman in Neže Musil sta bila izbrana za sodelovanje na državnem nivoju in z veseljem lahko povem, da je bil plakat naše šestošolke Neže Musil izbran med 24 najlepših plakatov v Sloveniji, za kar ji iskreno čestitamo.

Čestitke tudi Lauri in vsem sodelujočim učenkam.

mentorica Jasna Antolinc