PRAZNIK KULTURE  smo letos obeležili  z obiskom galerije v sredo, 6. 2. 2018,  in s kulturno prireditvijo v pekrski dvorani, 7. 2. 2018. Učenci do 4. razreda pa so imeli kulturno prireditev že v ponedeljek, 5. 2. 2018.

Starejši učenci so si v Umetnostni galeriji v Mariboru ogledali zanimivo razstavo fotografij, na kulturni prireditvi pa nas je obiskal pisatelj Ivan Sivec, ki je pripovedoval zanimive zgodbe iz svojega in Prešernovega življenja. Šolski bend in pevski zbor sta ga in tudi nas presenetila s priredbo njegove pesmi Po rožah se pozna, pod vodstvom učitelja Gorana Marića.

Kulturni dan smo sklenili tudi s svečano podelitvijo nagrad letošnjega literarnega natečaja. Posvetili smo ga domačemu kraju našega šolskega okoliša, Limbušu, in se s tem pridružili praznovanju dveh pomembnih obletnic  v kraju – mineva 870 let prve pisne omembe Limbuša in 170 let od ustanovitve družbe za slovensko branje v Lembahi.

Učenci 1. in 2. razredov so ustvarjali likovne izdelke in na njih upodobili limbuške vedute. Razstava njihovih del bo v šolski avli.

Učence  od 3. razreda pa smo pozvali, da izberejo za ustvarjanje domišljijsko pripoved, ki ima osnovo v zgodovinskih dejstvih ali v ljudskem slovstvu.

Nagrajeni so bili izdelki naslednjih učencev:

– 3. razred: Lan Sentič in Matija Puh, 3.b

– 4. razred: Neja Sluga, 4.b

– 5. razred: Lena Trantura, 5.b

– 6. razred: Neža Musil in Zarja Puh, 6.a

– 7. razred: Aljoša Vreš, Urban Hajnc, Andreja Greifoner, 7.a in Kaja Fidler Jurič, 7.b

– 8. razred: Larisa Mihailović, 8.a in Gaja Strmšnik, 8.b

– 9. razred: Jan PahernikLucija Marković in Vita Trantura, 9.b

Dobitniki priznanj Prešernovega literarnega natečaja “Moj Limbuš”:

– 3.a: Žiga Toplak, Zarja Laura Kolbl, Špela Štorgelj, Ula Hribernik

– 3.b: Lana Žnuderl, Julija Stich, Lan Sentič, Maruša Štelcer

– 4.a: Anej  Korenčič