V sredo, 19. 9. 2018, je bil v Zrkovcih pri Mariboru odigran Državni polfinalni turnir v odbojki na mivki za dekleta. Med desetimi ekipami tega turnirja je bila tudi ekipa deklet naše šole. Dekleta, ki so zastopala barve naše šole so bila: Julija GRUBIŠIĆ ČABO, Urška CIKAČ, Trina KRIŽE (vse 9. a), Lana LESKOVAR (9. b) in Lana BORŠIČ (8. b).

V odličnih pogojih za igro so dekleta pokazala obilo odbojkarskega znanja in borbenosti ter po vrsti ugnala ekipe OŠ Mala Nedelja, OŠ Toneta Čufarja Maribor, OŠ Beltinci, v polfinalu turnirja pa še OŠ Prevalje (vse tekme so dobile z 2 : 0) in se uvrstile v finale tega turnirja. V finalu so igrale proti izjemno močni ekipi OŠ Braslovče, kjer pa jim je, kljub najboljši igri in neverjetni borbenosti, zmanjkal za zmago le kanček sreče. Žal so tekmo izgubile z 2 : 1 (v setih 9 : 15, 15 : 11 in 15 : 13) in tako končale tekmovanje v odbojki na mivki z izjemnim dosežkom. Uvrstile so se med 5. in 8. mesto v državi. Za srčnost, borbenost, vzorno športno vedenje in znanje, ki so ga dekleta pokazale, jim lahko samo čestitamo, kot njihov trener pa moram reči, da sem na njih izjemno ponosen.

Aleš KOTNIK, prof.