Z učenci 2. razredov smo se v torek, 25. septembra 2018, v jutranjih urah odpravili v Velenje, kjer je letos potekal že 29. Pikin festival. S kitkami v laseh in gusarskimi prevezami čez oko, smo v lepem vremenu prispeli na prizorišče ob Velenjskem jezeru, kjer sta nas najprej sprejeli dve Piki – vodnici, ki sta nas nato ves čas usmerjali po ogromnem živalskem kraljestvu (kar je bila tudi tema letošnjega festivala). Na voljo nam je bilo malo morje ustvarjalnih delavnic, lepotilnic, eksperimentov, razstav, izdelkov, imeli pa smo še to srečo, da nas je že ob malici prišla pozdravit tista prava, ena in edina, Pika Nogavička! Poleg vsega, kar nam je uspelo izdelati, smo imeli priložnost obiskati čisto pravo gusarsko ladjo, spoznati delo urgentnih služb in videti prave avstralske kenguruje! Ob nizkih temperaturah je bilo logično, da smo se razmigali še na plezalni steni ob vili Čira Čara in se za konec zapeljali z »ziplineom«. V šolo smo se sicer vrnili utrujeni vendar zadovoljni zavoljo novih izkušenj.

zapisal Samo Jan