Spoštovani starši!

S trajnostno mobilnostjo želimo doseči, da bi učenci v šolo prihajali na trajnosten način: peš, s kolesom, skirojem, rolerji, javnimi prevoznimi sredstvi ali na način skupne vožnje z osebnim avtomobilom. Zakaj?

• Samostojen otrok je ponos vsakega starša.
  • Otroci, ki se gibljejo, so bolj uspešni.
  • Pot v šolo je lahko zabavna in sproščujoča.

S hojo in kolesarjenjem zmanjšujemo prometni pritisk v okolici šole, izboljšujemo prometno varnost otrok in manj onesnažujemo okolje.

Učiteji se z učenci naše šole veliko pogovarjamo tudi o varnosti v prometu, zato vas starše naprošamo, da o tem podučite tudi svojega otroka in ga za prihajanje v šolo na trajnosten način tudi vzpodbujate.

Pri vseh načinih trajnostne mobilnosti vas še prosimo, da glede na epidemiološko sliko države upoštevate navodila NIJZ.

Hvala za sodelovanje.

GREMO PEŠ!

Sporočilo za javnost] Kljub dežju v novo šolsko leto peš ali s kolesom –  Aktivno v šolo