Četrtošolci smo se letos priključili projektu Trajnostne mobilnosti. Na trajnostni način smo prihajali od 21. 9. do 25. 9. 2020. Tudi zadnji dan, v petek, 25. 9., ko je deževalo, se nismo dali prestrašiti in smo prišli peš, z avtobusom ali s kombiniranim prevozom (avto + peš).

Kokoška Rozi nas je motivirala, da smo se trudili prihajati v šolo trajnostno (peš, skiro, uporaba javnega prevoza, kombinirano), tudi v popoldanskem času in med vikendom smo pridno nabirali »kilometre« na trajnostni način. Starše smo prosili, da so se nam pridružili na krajših pohodih in kolesarjenju.

Za vsak dan prihoda na trajnostni način ali opravljeno aktivnost, popoldne ali čez vikend, smo si prislužili karto kokoške Rozi. S temi kartami smo se v tednu po opravljeni aktivnosti, igrali različne igre (dvojice, pari,..).

Pogovarjali smo se o pomenu trajnostne mobilnosti ter človekovem vplivu na onesnaženost okolja. Na koncu smo še ustvarjali – risali in pisali ter naredili kratko razstavo v razredu.

Jasna Caf, Simona Lobnik, Hani-Janja Plausteiner