Letos je celotno človeštvo in posledično tudi našo 19. osnovnošolsko slikarsko kolonijo Acin memorial Limbuš 2020, zaznamoval majcen virus COVID -19, ki nas je in nas še kar drži na distanci.

Otvoritev letošnje slikarske kolonije smo 1.10. 2020 izpeljali virtualno preko spletne aplikacije Zoom.

Učenci so na temo Kako ujeti srečo? ustvarjali na matičnih šolah med 1. in 10. 10. 2020. Na koloniji je sodelovalo 24 osnovnih šol iz širše Štajerske regije. Ustvarjalo je 75 osnovnošolcev pod strokovnim vodstvom 19 likovnih pedagogov. Nastalo je 67 likovnih izdelkov, ki nam predstavljajo, kaj mladostnikom pomeni sreča.

Mag. Matija Varl (JSKD Maribor, Koordinator izpostave)

Našo šolo so tokrat zastopale učenke Neža Musil iz 9. razreda, Nika Toplak in Zala Leskovar iz 8. razreda.

likovna pedagoginja Jasna Antolinc

Posnetka sta dosegljiva na Youtube kanalu JSKD Maribor:

Otvoritev razstave, 19. osnovnošolske slikarske kolonije Acin memorial Limbuš 2020:

Spletni katalog kolonije: