V soboto, 27. 3. 2021, sta se dve ekipi naših debaterjev udeležili državnega debatnega turnirja, ki je tudi tokrat potekal v virtualnem okolju. Debatirali so na zanimivo debatno trditev E-ŠPORTI BI MORALI BITI VKLJUČENI V OLIMPIJSKE IGRE.

Dobro se je predstavila ekipa X-GAMERI-X, ki so jo sestavljali Lina Sevčnikar, Nejc Fidler Jurič in Lan Leka. Odlične so bile devetošolke, ki so se predstavile v ekipi SONČKI: Zarja Puh, Anamari Tone in Neža Musil. S svojimi spretnostmi debatiranja so osvojile bronasto priznanje, Zarja Puh pa si je kot 20. najboljša govorka prislužila še bronasto posamično priznanje. Na državnem tekmovanju je tekmovalo 29 ekip, to je kar 87 govorcev.

Debaterjem za pogum in izkazano govorniško znanje iskreno čestitamo v upanju, da bodo naučene spretnosti uporabljali tudi v prihodnje!

Zahvala gre tudi časomerilki Tjaši Kolarič in Zejnu Sinanoviću za pomoč pri pripravi argumentov.

Če bi se v prihodnjem šolskem letu radi naučili veščine debatiranja, vas pozivamo, da se priključite Debatnemu klubu in svojo željo sporočite učiteljicama Napast ali Biderman.

mentorica J. Napast

ŠOLSKI DEBATNI TURNIR ZARADI Covid RAZMER NA PROSTEM