V nedeljo, 26. 9. 2021 smo po vsej Evropi praznovali evropski dan jezikov.

Na ta dan praznujemo jezikovno raznolikost v Evropi in spodbujamo učenje jezikov, javnost seznanimo z nujnostjo učenja  jezikov, s čimer podpiramo večjezičnost in medkulturno razumevanje. Predvsem pa spodbujamo vseživljenjsko učenje jezikov v šoli in izven nje.

Na šoli smo z učenci brskali po posebnih besedah z zanimivim pomenom in jih nekaj razstavili po šoli. Za otroke od 1. do 9. razreda smo pripravili aktivnosti in izzive, s katerimi lahko še cel teden izkoristijo priložnost za več urjenja in učenja o jezikih.

Vabimo vas, da na uradni spletni strani EDJ 2021  odkrijete zanimiva dejstva o jezikih, jezikovne igre, zabavne strani o jezikih, ocenite svoje jezikovne spretnosti, brskate po dogodkih, ugotovite, če razlikujete mite od dejstev in se lahko tudi sami preizkusite v jezikovnih izzivih.

Naužijte se raziskovanja jezikovnih zakladov.

Zapisala: Petra Polanec