V soboto, 14. 5. 2022, se je zaključilo tekmovanje v znanju fizike za osnovnošolce z državnom tekmovanjem na Fakulteti za naravoslovje in matematiko v Mariboru. Državno tekmovanje iz fizike je sestavljeno iz dveh delov in sicer eksperimentalnega dela ter teoretično – računskega dela. Vsak del je trajal 90 minut. Na državnem tekmovanju sta sodelovala dva devetošolca, Jernej ČARMAN iz 9. a razreda in Nejc FIDLER JURIČ Iz 9. b razreda. POkazala sta veliko znanja in za izkazano znanje je Nejc FIDLER JURIČ prejel srebrno Stefanovo priznanje, Jernej ČARMAN pa zlato Stefanovo priznanje. Ob sta prikazala obilo fizikalnih spretnosti in znanja.

Letošnja dobitnika bronastega Stefanovega priznanja sta Tisa GOMBOC 8. b in Luka BANJANIN 9. a.

Vsem dobitnikom priznanj iskrene čestitke.

mentor Aleš Kotnik