V sredo, 15. marca, je potekalo državno prvenstvo v badmintonu v Mirni na Dolenjskem. Udeležil se ga je devetošolec Jaša Nedog Nipič, ki se je v konkurenci 50 dečkov,  v kategoriji  do 15 let, prebil iz skupinskega dela (v skupini je zasedel 2. mesto) do šestnajstine finala, kjer so potekali boji na izločanje. V napetem in izenačenem dvoboju je moral na koncu priznati premoč nasprotniku. Čestitamo za uvrstitev in borbeno igro na državnem prvenstvu.

Še bolje se je odrezal šestošolec Mai sivec, ki je v četrtek, 23. marca, nastopil na državnem prvenstvu v streljanju z zračno puško z naslonom, v kategoriji dečkov do 13 let. Tekmovanje je potekalo na strelišču v Ljubljani, tekmovalo je 24 dečkov v starostni kategoriji do 13 let. V prvem krogu (10 strelov) je Mai pristreljal 87 točk, kar ga je nekoliko oddaljilo od najboljših. Nato se je zbral ter v drugem krogu izenačil najboljši dosežek z zmagovalcem – 93 točk v naslednji desetih strelih, kar je pomenilo končno TRETJE MESTO in bronasto kolajno. Za zmagovalcem Žakom Gjurom (sotekmovalcem iz strelskega društva v Rušah ter učencem OŠ Janka Glazerja Ruše) je zaostal samo za eno točko, skupaj jih je nabral 180. Čestitamo za izreden uspeh in sploh prvo osvojeno državno kolajno v streljanju za našo šolo ter želimo, da bi takšne uspehe dosegal še naprej, vsaj do devetega razreda.

Zapisal: Iztok Nipič