V sredo, 7. 6. 2023, je potekalo državno atletsko prvenstvo v športnem parku Slovenska Bistrica. Edini predstavnik naše šole je bil osmošolec Liam Bassin, ki je ponovil uspeh iz lanskega šolskega državnega prvenstva. Tokrat je tekmoval v kategoriji starejših dečkov, v teku na 1000m. V konkurenci dvajset najboljših finalistov, iz vseh državnih področij, je še enkrat tekel odlično. V prvem delu zelo izenačenega teka je držal četro ali peto pozicijo, v zadnjem krogu pa pospešil, se prebil na tretje in tako v finišu s časom 2:48 potrdil tretje mesto in bronasto kolajno. To je že njegova tretja bronasta kolajna iz šolskih državnih prvenstev. Liam bo tudi v naslednjem šolskem letu imel priložnost, da še obogati svoje zares odlične rezultate.

Čestitamo!

Zapisal Iztok Nipič