V sredo, 22. 6. 2022, smo na OŠ Rada Robiča Limbuš, s pomočjo PGD Pekre in PGD Bistrica ob Dravi izvedli nenapovedano vajo evakuacije šole, ki jo je organizirala vodja tima za požarno varnost na šoli, ga. Tamara Štiftar. Po scenariju naj bi zagorelo v kemijski učilnici, čemur je sledilo gašenje, klic na regijski center za obveščanje in takojšnja evakuacija vseh prisotnih na šoli.

Kot je bilo razvidno po koncu izvedene vaje, so se zaposleni, predvsem pa vsi učenci odlično izkazali z upoštevanjem vseh potrebnih protokolov. Celotna šola, torej pribl. 350 ljudi (nekaj oddelkov je bilo odsotnih), je bila izpraznjena v pičlih 4 minutah! Vsi smo se zbrali na zbirni točki, na šolskem igrišču, kjer sta po koncu vaje vse zbrane nagovorili ga. ravnateljica, Mojca Kirbiš in vodja intervencije, ga. Sanja Oset. Za najmlajše je nato sledil še prikaz delovanja gasilskih vozil.

Na tem mestu se še enkrat zahvaljujemo vsem sodelujočim, predvsem gasilcem iz PGD Pekre in PGD Bistrica ob Dravi.

Zapisal: Samo Jan