V četrtek, 16. marca 2017, je potekalo šolsko matematično tekmovanje – Evropski matematični kenguru.

Tekmovanja sta se udeležila 202 učenca od 1. do 9. razreda. Bronasto priznanje je dobilo 68 učencev od 1. do 9. razreda.

Bronasta priznanja so dobili:

1. razred: Anej Finžgar, Urška Kniplič Hegediš, Luka Brlek, Tilen Ciglarič, Matic Hrastnik, Lan Kaligaro, Tia Zadravec, Filip Ivanjko, Tinkara Gostenčnik, Pia Krajnc, Nisa Zafuta, Nika Žunko.

2. razred: Ela Švagerl, Ula Hribernik, Maruša Štelcer, Žiga Toplak, Klemen Vrhunec, Liam Bassin, Matija Puh, Nina Sovič, Špela Štorgelj, Anja Pleteršek, Julija Zelenko.

3. razred: Pina Batič, Tisa Gomboc, Dominik Gselman, Gal Majcen, Meta Muhič, Thor David Soršak, Jera Musil, Maruša Rajh.

4. razred: Tia Satler, Neja Kodrič, Rubi Štrakl, Lina Sevčnikar, Nik Špringer, Špela Lucija Kolbl, Tjaš Križe, Lena Trantura, Luka Banjanin, Elena Majer.

5. razred: Urban Švagerl, Nik Bratuša, Zarja Puh, Neža Musil, Rok Poštrak, Laura Lukman, Rok Gruden, Štef Mlakar, Minca Munda.

6. razred: Matic Skerlovnik, Aljoša Vreš, Tim Kotnik, Kaja Fidler Jurič, Miha Nežmah.

7. razred: Jaka Lešnik, Jurij Švagerl, Kaja Hartman, Gaja Strmšnik, Urška Murko.

8. razred: Jure Antolinc, Gal Kocbek, Vita Trantura, Neža Jevšnikar.

9. razred: Lan Sevčnikar, Neja Flogie, Alja Krajnc, Veronika Hudournik.

Na državno tekmovanje, ki bo v soboto, 22. aprila 2017, so se uvrstili naslednji učenci in učenke:

Urban Švagerl (5. b)

Matic Skerlovnik (6. b)

Aljoša Vreš (6. a)

Tim Kotnik (6. b)

Kaja Fidler Jurič (6. b)

Jaka Lešnik (7. b)

Jure Antolinc (8. b)

Gal Kocbek (8. a)

Lan Sevčnikar (9. a)

Neja Flogie (9. b)

Vsem tekmovalcem čestitamo za dosežene rezultate in priznanja!

Tekmovalcem, ki so se uvrstili dalje pa želimo veliko znanja na državnem tekmovanju!

Predsednica šolske tekmovalne komisije:

Andreja Cvetko