Naj obudimo spomin.

Ob letošnjem slovenskem kulturnem prazniku, 8. februarja, smo na šoli izvedli kulturni dan za učence od 1.- 9. razreda. V kulturnem domu Pekre smo si ogledali predstavo Butalci, v kateri smo občudovali  nekatere zdajšnje in tudi bivše učence naše šole. Res pa je, da smo se z Butalci ukvarjali že vse šolsko leto – brali zgodbice pri pouku, za bralno značko in se pogovarjali o butalski pameti. Zaradi vsega naštetega smo tudi letošnji literarni natečaj posvetili Butalcem. Pisali smo butalske zgodbe in pesmi, jih ilustrirali, pisali dramska besedila, stripe, poustvarjali tako in drugače.

Komisija v sestavi učiteljic Jelke Napast, Darje Lorenčič Lašič in Maruše Voh in Jasne Antolinc je sestavke pregledala in se odločila, kateri sestavki prejmejo nagrade in priznanja.

Nagrade so si prislužili naslednji učenci:

• Jera Musil iz 3.a za zgodbo z naslovom Zakazana Zver (nadaljevanje zgodbe),
  • Tina Kolarič iz 3.b za zgodbico Butalci se učijo,
  • Lena Trantura iz 4.b za zgodbico Vroče poletje.
  • V 5. razredih si je nagrado pripisala Kolarič Tjaša s svojim tepanjskim dnevnikom Naj ga imajo, medveda – Butalci lovili zver, pobili ščene.
  • Nagrajen je tudi šestošolec Alojša Vreš, ki pripoveduje svojo zgodbo Zakaj je Butalce pamet pustila pri miru.
  • Sedmošolci so ustvarjali v skupina in dvojicah. Nagrado si je prislužila zmagovalna trojica – Štelcer Špela, Mihailović Larisa in Julija Grubišić Čabo s pesmijo Ti si butalec.
  • Nagrado v kategoriji 8. razredov prejmeta Kralj Nika in Banjanin Lana za svojo Pozabljivo Micko.
  • Med devetošolci pa si je po mnenju komisije zaslužila nagrado zmagovalna dvojica Žuran Zala in Zelenko Tobias s svojo zgodbo Butale gredo na olimpijske igre.
  • V kategoriji stripov smo se odločili, da prejme nagrado Lan Sevčnikar iz 9. razreda in trije sedmošolci, ki so strip ustvarjali skupaj. Nagrajeno trojico sestavljajo sedmošolci Jurij Švagerl, Enej Rep in izidor Musil.

To so letošnji »Prešernovi« nagrajenci, ki bodo nagrade prejeli na zaključni prireditvi ob dnevu državnosti. Tako kot vsako leto smo se odločili, da nekaterim podelimo tudi priznanja, ki vam jih bodo podelili razredniki zadnji šolski dan. Vsem nagrajenim in dobitnikom priznanj še enkrat čestitamo.

Nagrajena dela lahko preberete v šolskem glasilu Beseda ni konj, ki je že izšlo, stripi pa bodo razstavljeni  v pritličju šole.

NAGRAJENCI IN DOBITNIKI PRIZNANJ IN LITERARNEGA NATEČAJA NA TEMO BUTALSKIH ZGODB

3. RAZRED:

MUSIL JERA, 3.A