V soboto, 22. aprila 2017, je  na OŠ Janka Padežnika Maribor, potekalo državno tekmovanje iz matematike za srebrna in zlata Vegova priznanja.

Našo šolo so zastopali petošolec Urban Švagerl, šestošolci Kaja Fidler Jurič, Tim Kotnik, Matic Skerlovnik in Aljoša Vreš, sedmošolec Jaka Lešnik, osmošolca Jure Antolinc in Gal Kocbek in devetošolec Lan Sevčnikar. Vsi zgoraj našteti so dosegli zelo dobre rezultate.

Srebrno Vegovo priznanje so osvojili Kaja Fidler Jurič, Tim Kotnik, Matic Skerlovnik, Aljoša Vreš, Jaka Lešnik in Jure Antolinc. Zlato Vegovo priznanje sta osvojila petošolec Urban Švagerl in devetošolec Lan Sevčnikar.

Vsem udeležencem državnega tekmovanja iz matematike čestitamo za dosežene uspehe!

matematiki