lit-natecaj

V letošnjem šolskem letu bomo imeli prav poseben literarni natečaj. Posvečen bo 25. obletnici slovenske osamosvojitve. Sodelovali bomo tudi na vseslovenskem literarnem natečaju, ki ga za učence 3. triade in za dijake organizira Muzej novejše zgodovine Slovenije.

Tema natečaja je spomin na slovensko osamosvojitev. Učenci naj med svojimi bližnjimi zberejo spomine na prelomne dogodke osamosvojitve in jih zapišejo v obliki literarnega dela, ki naj obsega največ 8.000 znakov s presledki.

Svoje izdelke naj učenci 3. triade oddajo učiteljicam slovenskega jezika najkasneje do 9. februarja 2016.
Za učence  3., 4., 5. in 6. razreda pa prav tako poteka literarni natečaj z naslovom DOMOLJUBNA PESEM.

Vabimo učence 3., 4., 5. in 6. razreda, da se lotijo izziva, prebudijo pesnika v sebi in napišejo pesem na temo domoljubja.

Rok za oddajo teh prispevkov je 1. februar 2016. Najboljše pesmi bodo objavljene v šolskem časopisu.

Komisija bo izdelke obeh natečajev pregledala in poslala na vseslovenski literarni natečaj.

Javna objava najboljših izdelkov in nagrajencev pa letos ne bo ob kulturnem prazniku, temveč ob dnevu državnosti, junija 2016.

Da bi čim lepše počastili domovino, vam želimo mnogo navdiha.

Mentorice literarnega natečaja:

Darja Lašič, Jelka Napast in Maruša Voh