V četrtek, 14. marca 2019, je v Mariboru potekalo zasedanje mladih parlamentarcev v okviru šolskega parlamenta. Mladi so razpravljali o temi, ki je v zadnjem času medijsko zelo izpostavljena in popularna, o šolskem sistemu namreč. Med mladimi iz mariborskih šol so bili tudi trije predstavniki naše OŠ Rada Robiča Limbuš, in sicer Špela Štelcer in Žiga Krajnc iz 9. A razreda in Lana Leskovar iz 9. B razreda. Vsi trije so izjemno zastopali barve naše šole in konstruktivno nizali svoje ideje glede uvajanja sprememb v šolski sistem.  Žiga Krajnc je bil izvoljen za delegata in predstavnika regijskega šolskega parlamenta, ki se bo skupaj z drugimi izvoljenimi delegati udeležil šolskega parlamenta na nivoju države Slovenije in bo potekal v Ljubljani 8. aprila 2019. Veliko poguma in ustvarjalnosti mu želimo!