V soboto, 18. 1. 2020, so se naši debaterji ponovno udeležili vseslovenskega debatnega turnirja v Trbovljah. Tokrat so debatirali dva kroga na debatno trditev Otroke bi morali zakonsko zavezati, da bodo skrbeli za starše v njihovi starosti in impromptu krog na trditev Učenci bi morali za neopravljeno domačo nalogo dobiti minus oz. nižjo oceno.

Na debatnem turnirju je debatiralo 105 debaterjev, od teh je bil odličen – 3. naš devetošolec, Aljoša Vreš. Čestitke!

Obe naši ekipi sta bili zelo dobri, saj sta zmagali 2 od 3 debat. Ekipo skoraj samih novincev STAND UP ENTHUSIASTS so sestavljali Lan Leka, Belana Jezovšek in Nejc Fidler Jurič. Čestitke za obe zmagi.

Pohvala pa seveda zdaj že izkušenim debaterjem, ki so bili v ekipi NO NAME – Aljoši Vrešu, Neži Musil, Lini Sevčnikar – ti so tudi zmagali dve debati in prejeli posamezno zelo visoke ocene.

Če bomo imeli tako kritične in idej polne državljane, kot so naši debaterji, se nam za prihodnost ni bati!

mentorica J. Napast

NO NAME, ki si je zdaj že ustvaril »name«
STAND UP ENTHUSIASTS, ki so dobili pravo ime, saj so prav veseli navdušenci
Aljoša ponovno med najboljšimi debaterji v Sloveniji (1)