Spoštovani starši, skrbniki in učenci!

Zaradi izvajanja ukrepov za preprečitev širjenja nalezljive bolezni COVID19 je s ponedeljkom na podlagi sklepa Vlade RS št. 18100-7/2020/2 in odredbe ministra za zdravje začasno prepovedano zbiranje ljudi v šoli.

Kaj to pomeni za našo šolo?

1. S ponedeljkom, 16. 3. 2020, šolo zapiramo, kar pomeni, da ne bomo v šoli fizično izvajali vzgojno-izobraževalnega procesa.

2. Ukrep je trenutno predviden do preklica. Glede na razvoj dogodkov vas bomo obvestili o morebitnih nadaljnjih ukrepih.

3. Na šoli smo se odločili, da bomo izvajali izobraževanje na daljavo, kar pomeni, da se bo pedagoški proces izvajal na drugačen način. Za takšno obliko smo se odločili na podlagi priporočil in v dobro otrok, saj si želimo, da bi učenci ostali v stiku s šolskim delom in se pouk ne bi podaljševal v počitnice.

Učenci od 6. do 9. r. bodo navodila za svoj razred po dnevih našli v novici Urnik dela na daljavo ali na desni strani v rubriki POUK NA DALJAVO.

4. Prosimo, da učence opozorite, da v teh dneh nimajo »počitnic«. Učitelji bodo vstopili v kontakt z učenci in starši. Delo bo potekalo prek e-pošte, v spletnih učilnicah, z e-gradivi, vsebine naj bi pripravljali tudi na enem izmed programov RTV SLO. Vsak učitelj bo sproti pripravljal delo in bil v kontaktu z učenci, vas, starše, pa prosimo, da nam v teh izrednih razmerah pomagate, kolikor je to le mogoče, s spremljanjem in spodbujanjem učencev.

Prepričani smo, da nam lahko s skupnimi močmi uspe z drugačnim delom.

5. Vsi učenci, ki še niso, naj danes pridejo po učbenike, delovne zvezke in druge pripomočke, ki jih puščajo v šoli, da bodo lahko delali od doma.

Vsem skupaj pa želimo čim več zdravja.

OBVESTILO – 12. 3. 2020 – Zaprtje šol

Spoštovani starši in skrbniki!

Danes se je v medijih po tiskovni konferenci pojavila informacija, da naj bi se šole in vrtci v ponedeljek zaprli zaradi preprečitve večjega širjenja okužbe s koronavirusom. Ministrstvo sporoča, da pripravljajo vse potrebno za ta ukrep.

13.35 – Do 13.30 še nismo prejeli nobenih navodil MIZŠ, je pa premier v odhodu Marjan Šarec na novinarski konferenci potrdil, da se v ponedeljek zapirajo vse vzgojno-izobraževalne institucije.

16.50 – Do 16.50 še nismo prejeli nobenih navodil MIZŠ, je pa znan poziv s strani vlade, da lahko, če imate možnost varstva, učenci ostanejo doma že jutri, v petek, 13. 3. 2020. Takšno priporočilo smo dobili tudi s strani župana Mestne občine Maribor.

Vse učence, ki boste prišli v šolo, pa prosimo, da pridete oblečeni športno, saj se bomo potrudili izvesti čim več vsebin zunaj.

17.45 – Zaradi izvajanja ukrepov za preprečitev širjenja nalezljive bolezni COVID19 bo v vzgojno-izobraževalnih zavodih na podlagi sklepa Vlade RS št. 18100-7/2020/2 in odredbe ministra za zdravje začasno prepovedano zbiranje ljudi v šolah. To pomeni, da se vzgojno-izobraževalna dejavnost ne bo izvajala fizično v vrtcih in šolah oziroma da se v določenih primerih začasno ne bo izvajala.

Na podlagi okrožnice bomo pripravili navodila in vam jih posredovali.

Hvala za razumevanje

OBVESTILO – 11. 3. 2020 – Posodobitev smernic ob širjenju okužb s koronavirusom

Spoštovani starši, učenci in obiskovalci šole!

Glede na smernice MIZŠ in NIJZ za preprečevanje širjenja okužb s koronavirusom se šole trudimo delovati čim bolj preventivno. Kot ste seznanjeni, smo na šoli povečali skrb za higieno kašlja, kihanja in umivanja rok, čistilke večkrat na dan razkužijo kljuke, armature, straniščne školjke in stopniščne ograje, popoldan tudi šolske mizice.

Ker se število okužb v Sloveniji povečuje, stopijo z dne 12. 3. 2020 v veljavo dodatni ukrepi na šoli:

1. Do nadaljnjega odpovedujemo vse dopoldanske govorilne ure in druga organizirana srečanja s starši. Z ukrepom želimo zmanjšati tveganje za okužbo. V primeru nujnih zadev se obrnite na svoje razrednike oz. učitelje preko elektronske pošte ali telefona.

2. Omejujemo gibanje staršev in drugih obiskovalcev na naši šoli. Spremljanje otrok do učilnic ni dovoljeno.

Ko pridete po otroke in so učenci še v razredu, se obrnite na informatorja, ki bo odšel ponje in jih pripeljal v avlo. Po 15. uri bodo večinoma zunaj, če so v razredu in niste dogovorjeni za uro odhoda, lahko greste sami ponje.

Do učilnice lahko svoje otroke pospremijo le starši prvošolcev.

3. UČENCI: zaradi preventivnih dejavnosti šolo zapustite po končanih dejavnostih in se ne zadržujte v avli.

Vse ostale obiskovalce prosimo, da v kolikor ni nujno, ne vstopate v šolo.

Prosimo vas, da tudi sami spremljate aktualne informacije.

Hvala za razumevanje!

Obvestilo – Posodobitev smernic ob širjenju okužb s koronavirusom v novi okrožnici ministrstva za izobraževanje, znanost in šport – 6. 3. 2020

Vir: Reuters

Spoštovani starši in zaposleni,

v petek, 6. 3. 2020, v popoldanskih urah smo s strani MIZŠ prejeli novo okrožnico glede smernic za preprečevanje širjenja okužb s koronavirusom. Za vas smo pripravili pregled stanja in smernic na naši šoli, kar je zapisano v priloženem sporočilu.

Glede na stanje v Sloveniji se lahko informacije hitro spreminjajo in dopolnjujejo, tako vas prosimo, da sproti spremljate vse napotke NIJZ, mi pa vas bomo obveščali o vseh napotkih našega ministrstva.

Sporočilo za starše

(Skupno 1.663 obiskov, današnjih obiskov 1)