Taborniki Društva tabornikov Maistrov rod Limbuš smo preteklo šolsko leto  zaključili na letnem taboru v Radljah ob Dravi, kjer smo pod šotori bivali  od 26. 6. do 4. 7. 2020. Kljub nekaterim »covid« omejitvam, nas je 52 tabornikov uživalo v tabornih dejavnostih: Obiskali smo hrib Merenberg in se razgibali na trim stezi, se kopali v radeljskem kopalnem ribniku, kanujali po reki Dravi, se podrobneje seznanili s prvo pomočjo v naravi … Gozdovniki in gozdovnice so izdelali lesene stolčke, medvedki in čebelice pa indijanske šotore in maketo tabora.Ob večerih smo se zbrali ob tabornem ognju, kjer smo zapeli ob zvokih kitare in se nasmejali ob kulturnem programu ali v tabornem kinu. Dogodivščin je bilo veliko in tabor je prekmalu minil.

V novem šolskem letu se bomo taborniki spet srečevali na tedenskih vodovih srečanjih – urnik bomo nalepili na naš stenčas v šoli 2. teden v septembru. Enkrat mesečno se bomo srečevali tudi na sobotnih akcijah in se spomladi pomerili na taborniških tekmovanjih.

Pridružite se nam!

Taborniki ustvarjamo boljši svet.