Letošnji teden otroka, ki se prične v ponedeljek, 5. 10. 2020, bo na naši šoli potekal nekoliko drugače, kot je potekal zadnja leta. Ne bomo namreč izvajali popoldanskih delavnic, s katerimi smo zbirali sredstva za zimsko šolo v naravi tretješolcev, saj nam razmere letos takšnih dejavnosti ne dovoljujejo.

Tako bomo letos učitelji v ure pouka vključili vsebine, namenjene Tednu otroka.  Na razredni stopnji bo pouk precej drugačen, kot je običajno. V goste pride gledališče KU-KUC s predstavo Palčica, izvajali bomo dopoldanske delavnice v razredih, sprostitvene aktivnosti za učence, pohode v naravo,…

Letos ZPM združuje Teden otroka s  praznovanjem 30-letnice TOM telefona. Zato je letošnja tema tedna otoka hkrati tudi tema praznovanja TOM telefona: Odgovor je pogovor.

Na ZPM so posneli  video poslanico s priljubljeno igralko Niko in voditeljem Malih sivih celic Nikom.

Želijo si, da bi to poslanico videlo kar največ otrok, tako si jo lahko pogledate spodaj.

V času Tedna otroka bodo na ZPM tudi letos organizirali različne prostočasne in razvedrilne aktivnosti za otroke v vseh večjih krajih po Sloveniji. Program teh aktivnosti si lahko pogledate na njihovi spletni strani.

Zakaj »Odgovor je pogovor«?

Na ZPM pravijo, da je letošnja kriza z omejevanjem stikov močno posegla v medsebojne odnose in duševno zdravje.

Pogovor je, kot odgovor na stiske, tako zelo pomemben, ker:

• s pogovorom hitreje najdemo rešitev,
  • nam je s pogovorom lažje, ko smo žalostni, jezni, razočarani,
  • s pogovorom dobimo občutek, da nismo sami,
  • problem postane manjši, ko ga z nekom delimo,
  • za vsako temo/težavo obstaja sogovornik,
  • s pogovorom spoznavamo nove prijatelje,
  • je pogovor lahko najbogatejše darilo,
  • nas s pogovorom drugi lažje razumejo,
  • s pogovorom poskrbimo zase, (izrazimo svoje želje, potrebe, meje …)
  • s pogovorom dobimo novo perspektivo, vidim situacijo bolj jasno…,
  • s pogovorom zmanjšamo stres, se razbremenimo,
  • je pogovor uporaben v vseh situacijah,
  • lahko s pogovorom podelimo tudi vesele trenutke.

Veliko zanimivih, poučnih, zabavnih, navdihujočih, zaupnih, skrivnostnih, ….pogovorov vam želiva,

Majda Dajčman in Marjana Lampreht