• 8. maja je bil mednarodni dan Rdečega križa, ustanovljen na pobudo Jeana Henrija Dunata v Ženevi. Cilj organizacije je bil predvsem pomagati ranjenim in bolnim vojakom. Rdeči križ je v Sloveniji prisoten že 155 let.
  • Rdeči križ Sloveniji je neodvisna, humanitarna organizacija nacionalnega pomena. Organiziran je kot enotno društvo, v katerega je vključenih več kot 1000 prostovoljk in prostovoljcev.
  • Poslanstvo Rdečega križa Slovenije je humanost in solidarnost.
  • Ena največjih dejavnosti Rdečega križa je krvodajlstvo, izobraževanje in usposabljanje v prvi pomoči, pripravljenost in ukrepanje v naravnih nesrečah ter socialna dejavnost.
  • Veliko pozornost in skrb namenja mladim, za katere organizirajo različne tabore, ki so vzgojno- izobraževalne narave.
  • Enako pozornost kot mladim Rdeči križ posveča tudi starejšim. Na naši šoli je zaživel projekt prostovoljstva katerega cilj je druženje s starejšimi krajani. Žal zaradi epidemije, ki nam že več kot leto dni kroji življenje so srečanja s starejšimi zelo okrnjena.
  • Kljub epidemiji pa ne smemo pozabiti na pomen solidarnosti in humanosti.

SKUPAJ ZMOREMO.