kenguruV četrtek, 17. marca 2016, je potekalo šolsko matematično tekmovanje – Evropski matematični kenguru.

Tekmovanja se je udeležilo 166 učencev od 1. do 9. razreda.

Bronasta priznanja so dobili:

1. razred: Hana Hanžekovič, Lana Lukić, Tine Petrović, Katarina Polič, Matija Puh, Lana Šnuderl, Ela Švagerl, Žiga Toplak, Taj Vrešak in Klemen Vrhunec.

2. razred: Pina Batič, Dominik Gselman, Tisa Gomboc, Benjamin Jevšinek, Gal Majcen, Minka Ela Šauperl, Tina Kolarič, Meta Muhič, Nina Petek, Eva Špes in Žan Voler.

3. razred: Lan Dukarić, Nejc Fidler Jurič, Špela Lucija Kolbl, Tjaš Križe, Lina Sevčnikar, Jernej Čarman, Neja Kodrič in Anej Sentič.

4. razred: Neža Musil, Štef Mlakar, Urban Švagerl, Nik Bratuša, Pia Novak, Tjaša Kolarič, Sara Svena Soršak in Rok Gruden.

5. razred: Miha Nežmah, Aljoša Vreš, Kaja Fidler Jurič, Matic Skerlovnik in Tim Kotnik.

6. razred: Tin Fras Šulin, Jaka Lešnik, Jurij Švagerl, Izidor Musil in Gaja Strmšnik.

7. razred: Vita Trantura, Jure Antolinc in Nika Maroh.

8. razred: Lan Sevčnikar, Nina Topalovič in Alja Krajnc.

9. razred: Ajda Jevšnikar, Tina Skernišak in Matej Posavec.

Na državno tekmovanje, ki bo v soboto, 16. aprila 2016, so se uvrstili naslednji učenci in učenke:

Miha Nežmah (5. a)

Aljoša Vreš (5. a)

Tin Fras Šulin (6. a)

Jaka Lešnik (6. b)

Jurij Švagerl (6. b)

Vita Trantura (7. b)

Lan Sevčnikar (8. a) in

Ajda Jevšnikar (9. a).

Vsem tekmovalcem čestitamo za dosežene rezultate in priznanja! Tekmovalcem, ki so se uvrstili na državno tekmovanje pa želimo veliko uspeha!

Predsednica šolske tekmovalne komisije:

Andreja Cvetko