Ob začetku letošnjega branja za Bralno značko se je, v ponedeljek, 4.10.,  na Trgu svobode v Mariboru, odvijal že 19. BRALNI MARATON, na katerem mladi ustvarjalci skozi  lastno poezijo ali poezijo drugih avtorjev izrazijo svoje misli, želje in pričakovanja. Z Bralnim maratonom tako že devetnajstič zapored slavnostno otvorimo novo Bralno sezono, ki se je začela na Dan zlatih knjig, 17.9.2021.

Na Bralnem maratonu sta se s svojimi avtorskimi pesmicami predstavili  šestošolki, Žana Šalamon iz 6.a in Janja Ravter iz 6.b razreda. Tema letošnjega Bralnega maratona je bila RAZIGRAN UŽIVAJ DAN! Obema šestošolkama je uspelo napisati zares dobri pesmici na izbrano temo. Njuni pesmici lahko preberete tukaj.